Yıldızlar Koleji
Adres :
Gül Mah. Sedef Sit. Bahçeşehir / İstanbul
Telefon :
0212 6696600
Faks :
0212 6696613
e-posta :
bilgi@yildizlarkoleji.com
İnternet Sitesi :

Özel Yıldızlar Okulları 1989 yılında öğretmen Yıldız Laçinel tarafından kuruldu. Bakırköy’de kiralanan bir deri fabrikası, restore edilerek, dokuz sınıflı ilkokul olarak kapılarını açtı. O yıllarda, okul çok yeni olmasına rağmen, eğitim sektöründe geçen 30 yıllık emek ve tecrübenin desteğiyle hızla gelişti. Anadolu Liseleri sınavlarında başarı hedefleyen öğrencilerin adresi Yıldızlar İlkokulu oldu. Bu sınavlarda defalarca alınan mükemmel sonuçları, ulusal düzeydeki spor müsabakalarındaki dereceler izledi. Yine bu yıllarda Yıldızlar’ın başlattığı çantasız öğrenci, ezbersiz öğretim, bilgisayar destekli eğitim, ücretsiz takviye kursları gibi çalışmalar ve çeşitli şenlikler diğer okullarca da takip edildi.

Bakırköy’deki bina, artan öğrenci sayısına cevap veremez duruma gelince bir kampüs fikri oluştu. Emlakbank tarafından kurulan yeni uydukent Bahçeşehir, proje için uygundu.

1997 yılında, yüzde yüz özkaynakla, yap-işlet-devret modeliyle inşaatına başlanan Yıldızlar Koleji, Bahçeşehir’de hizmete devam etmeye başladı. Anaokulu ve ilköğretime ek olarak lise kuruldu. Değişen dünyaya uygun, çağın gerektirdiği eğitim sistemleri okulun yeniden yapılanmasında önemli faktörleri oluşturdu. Lise öğrencileri Balkanlardaki orta dereceli okullar arasında Türkiye’nin temsilcileri oldular. Fen dalında proje yarışmalarında Türkiye birinciliği ve uluslararası bilim eğitimi ödülü okula kazandırıldı. 2000 yılında özel okullar sınav sonuçlarına göre tercih edilen 3. özel okul Özel Yıldızlar Lisesi idi. 2001 yılında ise İngiltere, A.B.D. okullarında uygulanan Bilingual Education ( İki Dilde Eğitim ) modeli anaokulundan itibaren uygulanmaya başlandı.

Yıldızlar Koleji bugün A.B.’deki bir çok özel okulla gelişen eğitim modellerinin ortak çalışması içindedir. Özel Yıldızlar Okulları 1989 yılında öğretmen Yıldız Laçinel tarafından kuruldu. Bakırköy’de kiralanan bir deri fabrikası, restore edilerek, dokuz sınıflı ilkokul olarak kapılarını açtı. O yıllarda, okul çok yeni olmasına rağmen, eğitim sektöründe geçen 30 yıllık emek ve tecrübenin desteğiyle hızla gelişti. Anadolu Liseleri sınavlarında başarı hedefleyen öğrencilerin adresi Yıldızlar İlkokulu oldu. Bu sınavlarda defalarca alınan mükemmel sonuçları, ulusal düzeydeki spor müsabakalarındaki dereceler izledi. Yine bu yıllarda Yıldızlar’ın başlattığı çantasız öğrenci, ezbersiz öğretim, bilgisayar destekli eğitim, ücretsiz takviye kursları gibi çalışmalar ve çeşitli şenlikler diğer okullarca da takip edildi.Bakırköy’deki bina, artan öğrenci sayısına cevap veremez duruma gelince bir kampüs fikri oluştu. Emlakbank tarafından kurulan yeni uydukent Bahçeşehir, proje için uygundu.1997 yılında, yüzde yüz özkaynakla, yap-işlet-devret modeliyle inşaatına başlanan Yıldızlar Koleji, Bahçeşehir’de hizmete devam etmeye başladı. Anaokulu ve ilköğretime ek olarak lise kuruldu. Değişen dünyaya uygun, çağın gerektirdiği eğitim sistemleri okulun yeniden yapılanmasında önemli faktörleri oluşturdu. Lise öğrencileri Balkanlardaki orta dereceli okullar arasında Türkiye’nin temsilcileri oldular. Fen dalında proje yarışmalarında Türkiye birinciliği ve uluslararası bilim eğitimi ödülü okula kazandırıldı. 2000 yılında özel okullar sınav sonuçlarına göre tercih edilen 3. özel okul Özel Yıldızlar Lisesi idi. 2001 yılında ise İngiltere, A.B.D. okullarında uygulanan Bilingual Education ( İki Dilde Eğitim ) modeli anaokulundan itibaren uygulanmaya başlandı.Yıldızlar Koleji bugün A.B.’deki bir çok özel okulla gelişen eğitim modellerinin ortak çalışması içindedir.

Kurum hakkında
Kuruluş Yılı
1989
Öğretilen Yabancı Diller
ingilizce
Sınıf Mevcudu
15
Sınıf Adedi
40
Öğretmen Adedi
40
Öğrenci Kapasitesi
600
Haberler
Aktiviteler